Nyitva tartás

Keddpéntek: 11.00–18.00
Szombat: 14.00–18.00

ÜGYELET
Ügyeleti időben elérhető szolgáltatások: napilapok, visszavétel, hosszabbítás, internetezés, számítógép-használat:
Hétfő: 9.0014.00
Keddpéntek: 9.00–11.00

ADATVÉDELEM
Adatkezelési tájékoztató
Gyermekkönyvtári tájékoztató
Tájékoztató elektronikus megfigyelőrendszerről
Könyvtárhasználati szabályzat kiegészítés
Nyilatkozat 16 év alattiaknak

KÖZÖSSÉGI OLDALAINK

Facebook - Békés Megyei Könyvtár  Instagram - Békés Megyei Könyvtár
                Facebook - Békés Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára Tumbler - Békés Megyei Könyvtár

ADATBÁZISOK

PÁLYÁZATAINK

EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREK

A zenei részleg újdonsága

Az új évben új elrendezéssel várjuk látogatóinkat!

Mi történt 1920 januárjában?

A Békés Megyei Könyvtárban folyamatosan frissülő cikkgyűjteményt teszünk közzé "100 éve történt" címmel. Az érdeklődők ízelítőt kaphatnak az 1920-ban történt békéscsabai és Békés megyei történésekből.

A gyűjtemény a könyvtár Tumblr-oldalán is elérhető.
Aktuális válogatásunkat keressék a könyvtár földszinti tablóján!

Új szakkör a könyvtárban

Ingyenes szakkör indul az internetes felhő-alapú alkalmazásokról a Békés Megyei Könyvtárban.
Ismerkedjen meg a Google Drive szolgáltatással, készítsen és osszon meg elektronikus tartalmakat, tárolja fotóit, családi videóit biztonságosan a "felhőben", sajátítsa el az internetes keresés alapjait.
Első foglalkozás: 2020. január 22. (szerda) 17:00. A képzés 6 alkalomból áll, amelyet online konzultációs lehetőség egészít ki.
Jelentkezni a 66/530-216-os telefonszámon vagy e-mailben a bekescsaba@europedirect.hu címen lehet.

Képeslapjaink...

E havi tematikus kiállításunkon a brit királyi testőrséghez kapcsolódó képeslapokat és figurákat tettünk közzé.
A kiállítás a könyvtár földszinti pultja melletti faliszekrényben tekinthető meg.

Újdonság: SzóTudásTár adatbázis

A SzóTudásTár a leggazdagabb tartalmú, hiánypótló, interneten elérhető egynyelvű magyar szótár, mely a magyar szavakról a következő témakörökben ad információkat: etimológia, szinonima, ellentét, régi szavak, kiejtési, összetett szó, értelmező, magyarító, szólás, közmondás, idegen, rövidítés, virág.
A felület letisztult, egyszerű, felhasználóbarát, minden korosztály kényelmesen kezelheti. A SzóTudásTár elérhető bármely internetes kapcsolattal rendelkező eszközön (számítógépen, tableten, okostelefonon).
Az adatbázis a Békés Megyei Könyvtár számítógépein érhető el az alábbi linkre kattintva.

Ünnepi nyitvatartás

2019. december 24. (kedd): zárva
december 25. (szerda): zárva
december 26. (csütörtök): zárva

december 27. (péntek): 14:00-19:00
december 28. (szombat): 14:00-19:00
december 30. (hétfő): 14:00-19:00
december 31. (kedd): zárva
2020. január 1. (szerda): zárva

A gyermekkönyvtár 18 óráig várja a gyerekeket.

Mosolycsomag - cipősdoboz-akció

Folyamatosan érkeznek az édességgel, ajándékkal megtelt csomagok a könyvtárba. Nagyon köszönjük a Szőke és Társai Kft-nek, a Hirschmann Kft. dolgozóinak, illetve minden kedves felajánlónak az adakozást!
A csomagokat Körösújfaluba, illetve békéscsabai gyerekeknek juttattuk el. Áldott karácsonyt kívánunk!

Babzsákfotelekkel bővült a könyvtár

A Könyvtártámogató Alapítvány által vásárolt két babzsákfotellel még otthonosabbá alakítottuk a könyvtár fiataloknak szánt terét!
Gyertek el a suli után, kényelmesen olvashattok, chatelhettek, lazulhattok!

Nemzetiségek Napja 2019 - Nemzetiségek Napja 2019 - Megtörtént az online kvízjáték és könyvkereső játék sorsolása!

Az online kvízjáték nyertesei:
1 db születésnapi újság megrendelése esetén felhasználható 50%-os kupont és ajándékkönyvet nyert: Krisánné Szőllősi Margit
1 évre szóló könyvtári olvasójegyet és ajándékkönyvet nyert: Tóth Martin Mátyás
1 db 2 fő részére szóló belépőt nyert a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpontba: Oláh Zoltán

A könyvkereső játék nyertesei:
1 évre szóló könyvtári olvasójegyet és 1 db a Europe Direct Békéscsaba által felajánlott pólót nyert: Koma Laura
1 db 2 fő részére szóló belépőt nyert a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpontba: Janyik Henrietta
1 db két személyre szóló vacsorameghívást nyert a mezőberényi Tópart Vendéglőbe: Hegedűs Teréz

A nyerteseket telefonon vagy e-mailen értesítjük. Köszönjük, hogy velünk játszottak. Gratulálunk a nyerteseknek!

Újdonság: Typotex Interkönyv adatbázis

A Typotex Kiadó 1989 óta működő könyvkiadó, profiljába elsősorban felsőfokú tankönyvek, szakkönyvek, jegyzetek tartoznak a természettudományok és a társadalomtudományok területéről (matematika, fizika, informatika, biológia, kémia, mérnöki tudományok, pszichológia, filozófia, kommunikáció, művészetelmélet, menedzsment stb.) egyaránt. Az Interkönyv oldal a Typotex Kiadó elektronikus publikációs felülete, amelyen a kiadó teljes kínálata elérhető elektronikus formában (jelenleg több mint 600 mű). Elsősorban friss, az utóbbi 20 év tudományos eredményeit feldolgozó tudományos munkák, valamint időtálló klasszikusok érhetők el magyar és külföldi szerzőktől.

Az adatbázis érvényes olvasójeggyel rendelkező látogatóink számára érhető el a Békés Megyei Könyvtár számítógépein.