Nyitva tartás

Keddpéntek: 11.00–18.00
Szombat: 14.00–18.00

ÜGYELET
Ügyeleti időben elérhető szolgáltatások: napilapok, visszavétel, hosszabbítás, internetezés, számítógép-használat:
Hétfő: 9.0014.00
Keddpéntek: 9.00–11.00

ADATVÉDELEM
Adatkezelési tájékoztató
Gyermekkönyvtári tájékoztató
Tájékozatató elektronikus megfigyelőrendszerről
Könyvtárhasználati szabályzat kiegészítés
Nyilatkozat 16 év alattiaknak

KÖZÖSSÉGI OLDALAINK

Facebook - Békés Megyei Könyvtár  Instagram - Békés Megyei Könyvtár
                Facebook - Békés Megyei Könyvtár Gyermekkönyvtára Tumbler - Békés Megyei Könyvtár

ADATBÁZISOK

PÁLYÁZATAINK

EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREK

Az év könyvtárosai Békés megyében

2019. december 9-én, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Békés Megyei Szervezetének idei utolsó szakmai napján az „Év KSZR könyvtárosa Békésben 2019" díjat Veres István, az okányi könyvtár vezetője, az „Év könyvtárosa Békésben 2019" kitüntetést pedig Kóti Hajnalka, a Békés Megyei Könyvtár munkatársa vehette át.

Születésnapi újság - Fontos információ!

Értesítjük kedves látogatóinkat, hogy könyvtárunkban a születésnapiújság-rendelés 2019. december 7. (szombat) és 2020. január 6. (hétfő) között szünetel.

Megértésüket köszönjük!

Nemzetiségek napja - Karácsonyi kvízjáték

A Békés Megyei Könyvtár a Nemzetiségek Napja 2019 rendezvény alkalmából karácsonyi kvíz kitöltésére invitálja a játékos kedvű olvasókat. A kvíz 2019. december 18. (szerda) éjfélig tölthető ki.
Sorsolás: 2019. december 19. (csütörtök) 10:00 A helyes megfejtők között kisorsolunk 1 db 2 fő részére szóló belépőt a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpontba, 1 db ingyenes könyvtári tagságot, 1 db születésnapi újság megrendelése esetén felhasználható 50%-os kupont.
A kvíz az alábbi linkre kattintva érhető el.

Képeslapjaink...

E havi tematikus kiállításunkon a karácsonyhoz kapcsolódó képeslapokat és figurákat tettünk közzé.
A kiállítás a könyvtár földszinti pultja melletti faliszekrényben tekinthető meg.

Mosolycsomag - cipősdoboz-akció

A Békés Megyei Könyvtár gyűjti a dobozba csomagolt ajándékokat, amelyeket nehéz sorsú gyermekek és felnőttek fognak megkapni, mosolyt csalva arcukra a szeretet ünnepén.
A becsomagolt, felcímkézett cipősdobozba csomagolt ajándékokat a könyvtár kölcsönzőpultjánál várjuk november 30. (szombat) és december 16. (hétfő) között.
Kérjük a csomagra írják rá, hogy milyen nemű és korú megajándékozottnak szánják!
A jószívű adakozók sorsjegyet kapnak, amellyel sorsoláson vesznek részt. A sorsolás időpontja: december 17., kedd.

Adventi ajándékaink

Szombatonként ajándékokkal, kedvezményekkel várjuk olvasóinkat:

• november 30-án (2-vel több könyv kölcsönözhető, beiratkozáskor: -20%),
  • december 7-én (3-mal több könyv kölcsönözhető, beiratkozáskor: -30%),
  • december 14-én („1-et fizet 2-t kap" beiratkozáskor),
  • december 21-én (meglepetés ajándék a fa alatt).
Kellemes ünnepeket kívánnak a Békés Megyei Könyvtár munkatársai!

Adventi könyvvásár

2019. december 9. (hétfő) és december 14. (szombat) között a könyvtár nyitvatartási idejében használt könyvek kedvezményes egységáron: 100 Ft/db!

MeRSZ tartalombővítés

Az elmúlt hónapokban új címekkel bővült a MeRSZ (Magyar Elektronikus Referenciaművek Szolgáltatás) adatbázis. Az aktuális címlista az alábbi linkre kattintva tölthető le.
A címlista bővítésével kapcsolatos javaslataikat a mersz@akademiai.hu e-mail-címen várják.
A MeRSZ-szel kapcsolatos újdonságokról a https://mersz.hu/blog/ oldalon is tájékozódhat.

„AZ ÉV KÖNYVTÁROSA BÉKÉSBEN" 2019

A Békés Megyei Könyvtár és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Békés Megyei Szervezete meghirdeti „Az Év Könyvtárosa Békésben" díjat. A díj azon Békés megyében dolgozó könyvtárosok részére adományozható, akik munkájukkal, szakértelmükkel hozzájárulnak a megye könyvtáraiban végzett magas szintű könyvtári tevékenységhez.

Mi történt 1919 novemberében?

A Békés Megyei Könyvtárban folyamatosan frissülő cikkgyűjteményt teszünk közzé "100 éve történt" címmel. Az érdeklődők ízelítőt kaphatnak az 1919-ben történt békéscsabai és Békés megyei történésekből.

A gyűjtemény a könyvtár Tumblr-oldalán is elérhető.
Aktuális válogatásunkat keressék a könyvtár földszinti tablóján!